На базі Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова 30-31 березня 2017 р. відбулася І Міжнародна науково-практична конференція «Наукова спадщина академіка Івана Зязюна у вимірах сучасності й майбутнього», оргкомітет якої очолили ректор університету академік Віктор Андрущенко та Президент Національної академії педагогічних наук України академік Василь Кремень, а відповідальною за проведення конференції виступила кафедра педагогічної творчості (заступник голови оргкомітету – завідувач кафедри професор Наталія Гузій).

На відкритті конференції з вітальним словом до її учасників звернувся ректор університету академік Віктор Андрущенко, а також було оголошено вітальний лист від міністра освіти і науки України Лілії Гриневич.

1

Академік Георгій Філіпчук виголосив доповідь про ціннісний вимір педагогіки Івана Зязюна, що полягає в розробці і впровадженні концепції професійного становлення педагога, піднесення його культурного, академічного, професійного рівня і соціального статусу. Обриси публічної діяльності Івана Андрійовича Зязюна стали темою виступу професора Олександра Лавріненка. Наукові концепти педагогічної майстерності Івана Зязюна у контексті сучасної підготовки освітянських кадрів було розкрито у доповіді професора Наталії Гузій.

DSC 3470 2

На основному пленарному засіданні виступив президент Національної академії педагогічних наук України академік Василь Кремень, який наголосив на унікальному значенні наукової спадщини академіка Івана Зязюна, започаткованої ним педагогіки добра в контексті сучасних цивілізаційних викликів. Добрим словом згадали видатного вченого-педагога, фундатора Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих НАПН України його теперішній очільник академік Лариса Лук’янова, директор Інституту проблем виховання НАПН України академік Іван Бех, академік-секретар Відділення професійної освіти і освіти дорослих НАПН України Нелля Ничкало. Полтавський період діяльності Івана Зязюна висвітив ректор Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка академік Микола Степаненко.

DSC 3542 6

DSC 3553 8

Про Івана Зязюна як провідника освіти, його концепцію педагогічної майстерності, співтворчості учня і вчителя говорили почесні гості конференції – польські вчені: віце-президент Комітету педагогічних наук Польської академії наук, ректор Академії спеціальної педагогіки імені Марії Ґжеґожевської у Варшаві професор Стефан М. Квятковські, голова наукового товариства «Польша – Україна», директор Інституту педагогіки Академії спеціальної педагогіки імені Марії Ґжеґожевської у Варшаві професор Франтішек Шльосек, віце-президент Асоціації ректорів педагогічних університетів Європи, керівник кафедри методології і педагогіки творчості Академії спеціальної педагогіки імені Марії Ґжеґожевської у Варшаві професор Ян Лащик.

DSC 3574 7

Робота конференції продовжилася у форматі секційних засідань: “Філософсько-педагогічні та етико-естетичні ідеї академіка І.А. Зязюна”, “Педагогіка добра і особистість учителя-майстра у науковій спадщині І.А.Зязюна”, “Педагогічна майстерність І.А. Зязюна у творчому поступі його учнів”, “Педагогічна освіта і освіта дорослих: вітчизняний і зарубіжний досвід”.

WP 20170330 13 19 28 Rich

Під час закриття конференції модератори секцій повідомили учасникам і гостям конференції про плідні дискусії та їх основні результати. Загальні підсумки роботи І Міжнародної науково-практичної конференції «Наукова спадщина академіка Івана Зязюна у вимірах сучасності й майбутнього» зробили голови оргкомітету її підготовки і проведення – ректор Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова академік Віктор Андрущенко та президент Національної академії педагогічних наук України академік Василь Кремень.

У рамках конференції її учасники мали можливість ознайомитися із виставкою друкованих праць І.А. Зязюна.

DSC 3509 4DSC 3524 5

31 березня у селі Пашківка, Ніжинського району на Чернігівщині відбулося відкриття Музею-садиби Івана Андрійовича Зязюна – видатного духовного лідера українських освітян. Опікуватиметься музеєм Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова.

DSC 3638 11

DSC 3656 10