Шестакова Тетяна Віталіївна

кандидат педагогічних наук, доцент

Народилася у м. Бучі, закінчила Київське педагогічне училище №3, Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова та здобула кваліфікацію учителя початкових класів, практичного психолога у закладах освіти, а також вчителя англійської мови і зарубіжної літератури. Працювала помічником вихователя у дитсадку, вожатою та помічником вихователя у таборах відпочинку, вчителем англійської мови в Ірпінській початковій школі № 11 та в ЗОШ № 9 м. Ірпіня. З 1998 р. – викладач, старший викладач, доцент кафедри педагогічної творчості Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова.

У 2006 р. захистила кандидатську дисертацію на тему «Формування готовності майбутніх педагогів до професійного самовдосконалення» та здобула науковий ступень кандидата педагогічних наук за спеціальністю 13.00.04 – теорія і методика професійної освіти. У 2010 р. присвоєно вчене звання доцента кафедри педагогічної творчості.

Нагороджена до 20-річчя кафедри педагогічної творчості та до 175-річчя НПУ імені М.П. Драгоманова пам’ятною відзнакою «Драгоманівська Родина». За результатами науково-педагогічного пошуку здобула Другу премію на Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт «Освіта. Наука. Духовність» (м. Київ, 1995 р.) та стала переможницею Всеукраїнського конкурсу з педагогіки (м. Слав’янськ, 1998 р.).

Т.В. Шестакова керує магістерськими роботами; здійснює рецензування авторефератів кандидатських дисертацій; бере участь у роботі постійно діючого на кафедрі навчально-методичного семінару; надає навчально-методичну допомогу школам, освітнім закладам міста; підтримує творчі зв’язки з інноваційними навчальними закладами; проводить майстер-класи для учителів та науково-педагогічних працівників Вищих навчальних закладів України.

Опублікувала близько 36 науково-методичних праць, серед яких одноосібна монографія, навчально-методичні посібники (у тому числі з грифом МОН України), методичні рекомендації, статті, тези.

На основі проведених наукових досліджень проблем професійно-педагогічного самовдосконалення, розробляє необхідні матеріали до проведення лекційних, семінарських та лабораторно-практичних занять з курсу «Основи педагогічної творчості і майстерності», активно працює над розробкою і вдосконаленням методичного забезпечення його викладання. Розробила (спільно з Н.В. Гузій) «Положення про систему контролю навчальної успішності студентів з курсу «Основи педагогічної творчості і майстерності»» в умовах запровадження кредитно-модульно-рейтингової системи та адаптувала його для роботи зі студентами вечірньої, заочної та стаціонарної форм навчання різних спеціальностей.

Значну увагу приділяє керівництву науково-дослідною роботою студентів; здійснює наукове керівництво педагогічною практикою; проблемними науковими студентськими гуртками; бере активну участь у підготовці студентів до участі у щосеместрових конкурсах наукових студентських робіт, олімпіад й конкурсів з педагогічної творчості та майстерності.

Крім нормативного для педагогічної освіти курсу «Основи педагогічної творчості та майстерності» викладає оригінальний авторський спецкурс «Основи професійно-педагогічного самовдосконалення» для студентів фізико–математичного Інституту та Інституту іноземної філології.

• акмеологічні засади професійного самовдосконалення майбутнього педагога;
  • теорія і методика педагогічної освіти;
  • проблеми особистісно-професійного зростання молоді та ін.

Телефон: (044) 332-56-58 (дом.)