Щербина Дар'я Володимирівна

кандидат педагогічних наук, доцент

Народилася у м. Кривому Розі Дніпропетровської області, закінчила             Криворізький державний педагогічний університет та здобула кваліфікацію учителя української мови та літератури. Працювала вчителем української мови та літератури ЗОШ № 126 м. Кривого Рогу та Криворізькому обласному ліцеї-інтернаті для сільської молоді, викладачем кафедри педагогіки Криворізького державного педагогічного університету. З 2010 р. – доцент кафедри педагогічної творчості Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова.

У 2009 р. захистила кандидатську дисертацію на тему: «Формування активної комунікативної позиції учнів основної школи засобами імітаційно-ігрового навчання» та здобула науковий ступень кандидата педагогічних наук за спеціальністю 13.00.09 – теорія навчання. У 2013 р. присвоєно вчене звання доцента кафедри педагогічної творчості.

Нагороджена Почесною грамотою МОН України, Почесною грамотою НПУ імені М.П. Драгоманова

Д.В. Щербина виконує обов’язки, пов’язані із навчально-методичною роботою кафедри – відповідає за навчальне навантаження викладачів, здійснює науково-методичний супровід навчальної документації кафедри. Брала активну участь в організації підготовки усіх навчальних і робочих програм дисциплін кафедри, складанні планів підготовки методичної продукції кафедри та її затвердження. Входила до складу авторського колективу з розробки університетського стандарту підготовки магістрів за спеціальністю «Дорадництво» та здійснила укладанні авторських програм профільних дисциплін, науково-педагогічної практики та її методичного забезпечення. Плідно керувала науково-дослідною роботою студентів, керує курсовими та магістерськими роботами студентів.

Опублікувала понад 40 науково-методичних праць, серед яких – навчальні посібники, методичні рекомендації, монографія, розділи у колективних монографіях, навчальні програми, методичні розробки, статті, тези, доповіді тощо.

Викладає профільні дисципліни «Методика викладання загальнопедагогічних дисциплін», «Педагогічна інноватика та управління педагогічними проектами», «Комунікативна культура педагога-дорадника та основи педагогічної конфліктології», «Педагогіка і психологія творчості», «Моніторинг якості освіти та видавнича діяльність в роботі педагога-дорадника» для магістрантів спеціальності «Дорадництво»; загальноуніверситетський курс з педагогічної творчості на факультетах педагогіки та психології, іноземної філології, української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка.

• формування активної творчо-комунікативної позиції особистості;
  • інноваційні технології навчання при підготовці педагогічних кадрів;
  • невербальна культура педагога.